Samorządowe Przedszkole Nr 133 im. O. Leona Knabita OSB w Krakowie

im. O. Leona Knabita OSB
30-398 Kraków ul. Benedyktyńska 4

tel: 12-267-54-08

,,POMOC DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI JEST BARDZO WAŻNA.
TO ŻE KOMUŚ COŚ DAJEMY SPRAWIA,
ŻE SAMI CZUJEMY SIĘ SZCZĘŚLIWI”

• Nasze przedszkole przystąpiło do akcji „POMAGANIE PRZEZ UBRANIE” na rzecz Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci imienia księdza Józefa Tischnera. Dzięki Państwa pomocy za każdy zebrany kilogram tekstyliów, Hospicjum otrzyma 2 zł. Zebrane w ramach projektu środki zostaną przeznaczone na rozwój działania Hospicjum Perinatalnego. Jego celem jest udzielanie kompleksowej pomocy rodzicom oczekującym narodzin nieuleczalnie chorego dziecka.
  • ZAPRASZAMY do udziału w corocznej akcji „Gwiazdka dla Zwierzaka” na rzecz podopiecznych KTOZ – Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie. Osoby, które zechciałyby włączyć się do akcji proszone są o przynoszenie do przedszkola karmy, konserw, misek, smyczy, koców i innych akcesoriów zwierzęcych.
  • Dzieci z naszego przedszkola biorą również aktywny udział w w ogólnopolskiej akcji Marzycielska Poczta. Polega ona na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do wybranego, ciężko chorego dziecka. listy i kartki dodają dzieciom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy
  • Akcja ,,Opatrunek na ratunek”
    Nasze przedszkole bierze udział w akcji „Opatrunek na ratunek” Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio.
    Podczas akcji zbierane będą bandaże, gazy, kompresy, plastry opatrunkowe, rękawiczki, gumowe, strzykawki, igły czy wata. Potrzebne jest praktycznie wszystko. Każdy środek opatrunkowy jest na wagę złota. Środki opatrunkowe po zakończeniu akcji zostaną wysłane do dzieci mieszkających w Afryce. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc zachęcamy do wzięcia udziału w Akcji „Opatrunek na ratunek”.
    Państwa udział, rozmowa z dzieckiem pomogą im w rozwijaniu empatii i wrażliwości na innych.

I filia 2
II filia 2