" Biblioteka Przedszkolaka"

Przedszkole w Tyńcu realizuje projekt
" Biblioteka Przedszkolaka'.

Przedsięwzięcie jest realizowane przez Krakowskie Biuro Festiwalowe operatora programu Miasto Literatury UNESCO. Jego celem jest zmiana sytuacji biblioteczek w krakowskich przedszkolach, stworzenie modelu łatwych do realizacji warsztatów czytelniczych oraz podniesienie kompetencji pracowników przedszkoli w zakresie edukacji literackiej.

Przedszkole biorące udział w przedsięwzięciu otrzymuje na własność Mini bibliotekę - Kuferek z książkami, w którym znajduje się 10 nowości wydawniczych. Nowości te prezentowane są dzieciom w  trakcie wspólnego międzypokoleniowego czytania z dziadkiem , babcią lub obojgiem z nich.