Opłaty za przedszkole

SZANOWNI RODZICE

Informujemy, że od 1 listopada 2022 roku wchodzi w życie uchwała Nr XCVII/2647/22 Rady Miasta Krakowa w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego uczniów objętych wychowaniem przedszkolnym w przedszkolach prowadzonych przez Gminę Miejską Kraków

Na mocy ww. przepisów stawka za korzystanie przez dziecko z nauczania, wychowania i opieki ponad 5 godzin dziennie czasu pobytu dziecka wynosi:
  • 1,14 zł za każdą godzinę korzystania dziecko które do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończy 6 lat;
  • 0,50 zł dziecko objęte Krakowską Kartą Rodzinną 3+
  • 0,50 zł dziecko objęte kartą Kraków dla Rodzin "N"
  • 0,00 zł dziecko objęte zarówno Krakowską karta Rodzinną 3+ i programem Kraków dla Rodzin "N"

Wyżywienie dziecka kalkulowane jest w każdym przedszkolu oddzielnie w wysokości kosztów ponoszonych na zakup artykułów żywnościowych przeznaczonych do przygotowywania posiłków.

Dyrektor przedszkola, w drodze czynności materialno-technicznych, dokonuje stosownego obliczenia miesięcznej należności wynikającej z liczby godzin, w których dziecko korzystało w danym miesiącu z wychowania przedszkolnego oraz liczby spożytych posiłków i przedstawia rodzicowi/opiekunowi prawnemu stosowny rachunek.
Rodzic/prawny opiekun jest zobowiązany do wnoszenia opłat w wyznaczonym terminie i na wskazany rachunek bankowy.
Nieuiszczenie należnej opłaty skutkuje wszczęciem procedury dochodzenia należności budżetowych z tytułu nieuiszczenia należnych opłat na podstawie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, co może skutkować zajęciem środków na rachunku bankowym.

W związku z powyższym bardzo proszę o terminowe uiszczanie należności oraz regulowanie ewentualnych zaległości.

dyrektor

Uchwała Rady Miasta Krakowa - plik do pobrania