,,POMOC DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI JEST BARDZO WAŻNA.
TO ŻE KOMUŚ COŚ DAJEMY SPRAWIA,
ŻE SAMI CZUJEMY SIĘ SZCZĘŚLIWI”

• Akcja "Kup Pan szczotkę"
    włączyliśmy się po raz czwarty do akcji „Kup Pan Szczotkę” prowadzoną przez Fundację Redemptoris Missio z Poznania. W okresie od 1 marca do 30 września 2019 roku przeprowadzamy zbiórkę szczoteczek i past do zębów dla dzieci z Afryki. W tym roku w ramach akcji zbierane będą również kostki mydła.
  • Nasze przedszkole przystąpiło do akcji „POMAGANIE PRZEZ UBRANIE” na rzecz Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci imienia księdza Józefa Tischnera. Dzięki Państwa pomocy za każdy zebrany kilogram tekstyliów, Hospicjum otrzyma 2 zł. Zebrane w ramach projektu środki zostaną przeznaczone na rozwój działania Hospicjum Perinatalnego. Jego celem jest udzielanie kompleksowej pomocy rodzicom oczekującym narodzin nieuleczalnie chorego dziecka.
  • ZAPRASZAMY do udziału w corocznej akcji „Gwiazdka dla Zwierzaka” na rzecz podopiecznych KTOZ – Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie. Osoby, które zechciałyby włączyć się do akcji proszone są o przynoszenie do przedszkola karmy, konserw, misek, smyczy, koców i innych akcesoriów zwierzęcych.
  • Akcja ,,Opatrunek na ratunek”
    Nasze przedszkole bierze udział w akcji „Opatrunek na ratunek” Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio.
    Podczas akcji zbierane będą bandaże, gazy, kompresy, plastry opatrunkowe, rękawiczki, gumowe, strzykawki, igły czy wata. Potrzebne jest praktycznie wszystko. Każdy środek opatrunkowy jest na wagę złota. Środki opatrunkowe po zakończeniu akcji zostaną wysłane do dzieci mieszkających w Afryce. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc zachęcamy do wzięcia udziału w Akcji „Opatrunek na ratunek”.
    Państwa udział, rozmowa z dzieckiem pomogą im w rozwijaniu empatii i wrażliwości na innych.